НА ЖИВО: Челси 1:0 Фулъм – Футбол свят – Англия

Сподели статията с твоите приятели:

Челси посреща Фулъм в лондонско дерби между двата отбора в мач от 34-ия кръг от английската Висша лига и играят при резултат 1:0.

Съвсем логично, “сините” стартираха по-добре и откриха резултата след само 10 минути игра. Тиаго Силва даде дълъг пас пред наказателното поле на Фулъм, а Мейсън Маунт спря изключително класно топката. Английският национал даде извеждащ пас за Кай Хавертц, който шутира, Ареола опита да спре топката, но тя мина под плонжа му и Челси поведе в резултата – 1:0.

Седем по-късно Хавертц реализира втори гол във вратата на “котиджърс”, но този път германецът беше зад линията на защитата на Фулъм. В 22-ата минута Боби Декордова-Рийд получи топката от Маджа в наказателното поле и шутира, но Тиаго Силва с крак блокира удара на Рийд.

В 23-ата минута Адемола Луукман получи топката вдясно и отправи силен удар, но Едуар Менди се намеси чудесно и спаси Челси от сигурен гол. В 39-ата минута домакините направиха скоростна контраакция, след като Фулъм трайно опита да натисне съперника си. Хавертц изведе Вернер вдясно, а германецът сви топката успоредно вляво за Хаким Зиеш. Мароканецът отправи силен удар с левия крак, но Ареола направи блестящо спасяване.

LIVE / ЧЕЛСИ 1:0 ФУЛЪМ ► КЛАСИРАНЕ В ПРЕМИЪР ЛИЙГ

1:0 Кай Хавертц (10)

Рефер: Кевин Френд

Стадион: „Стамфорд Бридж” /Лондон/

Стартови състави:

Челси (3-4-1-2): Менди – Кристенсен, Силва /к/, Зума – Чилуел, Маунт, Гилмор, Джеймс – Зиеш, Вернер – Хавертц

Мениджър: Томас Тухел

Фулъм (4-4-2): Ареола – Робинсън, Адарабиойо, Андерсен /к/, Аина – Луукман, Лемина, Замбо-Ангиса, Рийд – Кавалейро, Маджа

Мениджър: Скот Паркър

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.