НА ЖИВО: ЦСКА – Славия 0:0, червен картон за гостите – БГ Футбол – efbet Лига

Сподели статията с твоите приятели:

Отборите на ЦСКА и Славия играят при резултат 0:0 в столичното дерби от 7-ия кръг на efbet Лига. Срещата от стадион „Българска армия” може да проследите на живо в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg по традиция може да намерите видео от всеки гол както и всяко интересно положение в мача.

ЖИВО ЦСКА Славия 00 червен картон за гостите БГ Футбол efbet Лига - НА ЖИВО: ЦСКА - Славия 0:0, червен картон за гостите - БГ Футбол - efbet Лига

Антон Узунов

Двубоят на стадион „Българска армия” започна равностойно, като играта се водеше предимно в центъра на терена, а двата тима действаха предпазливо и не поемаха излишни рискове.

Лошите новини за ЦСКА обаче не закъсняха и наставникът Стойчо Младенов трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като пореден фубтолист на „червените” получи травма. При наглед безобидна ситуация в половината на ЦСКА, Жеферсон получи контузия и трябваше да напусне терена преждевременно. Още в 12-ата минута той бе заменен от Асен Дончев.

След смяната в редиците на ЦСКА, Славия взе инциативата и успя да упражни лек териториален натиск.  В 15-ата минута “белите” стигнаха до отлична ситуация. Бусато обаче бе на мястото си и спаси сигурен гол. При последвалата добавка, топката рикошира в бранител на ЦСКА и излезе в корнер.

Отговорът на домакините не закъсня. Само четири минути по-късно Греъм Кери стреля мощно от далечна дистанция, но Светослав Вуцов реагира блестящо и успя да спаси с една ръка. Топката попадна в Йомов, който центрира остро в малкия пеналт, където двама футболисти на домакините не успяха да засекат коженото кълбо и то излезе в аут.

Последваха силни минути за ЦСКА, но стражът на гостите Светослав Вуцов продължи да бъде на висота. В 33-ата минута домакинтие организираха страхотна контраатака, която обаче не бе оползотворена от Греъм Кери. Той бе изведен сам в половината на гостите, но не успя да поеме добре топката. Това забави спринта му и въпреки че нахлу в наказателното поле, трима бранители на Славия успяха да го притиснат. Все пак ирландецът успя да стреля, но слабо и неточно.

В 35-ата минута след центриране от корнер, Георги Вълчев не се ориентира много добре в наказателното поле и без да иска насочи топката към собствената си врата. Вратарят на Славия обаче внимаваше и в последния момент успя да избие в нов ъглов удар.

Поредната възможност се разкри пред Яник Сони Вилдсхут. Той проби отляво и стреля по диагонала, но Вуцов с крак изби и предотврати гол.

LIVE ЦСКА – СЛАВИЯ 0:0

Стадион: „Българска армия”, София

Рефер: Георги Кабаков, Пловдив

ЦСКА: 1 Густаво Бусато , 3 Жеферсон , 19 Иван Турицов, 2  Юрген Матей , 29 Томас Лам, 24 Карло Мухар 10 Георги Йомов, 8 Греъм Кери, 21 Амос Юга, 9 Жорди Кайседо 30 Яник-Сони Уайлдшът

Старши треньор: Стойчо Младенов

Славия: 21 Светослав Вуцов, 55 Андреа Христов, , 77 Георги Вълчев, 23 Емил Виячки, 3 Ертан Томбак, 16 Кемело Нгуена, 7 Петер Макрилос, 73 Иван Минчев, 10 Радослав Кирилов, 88 Тони Тасев, 19 Мартин Сораков

Старши треньор: Златомир Загорчич

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg