НА ЖИВО: Царско село 0:0 Ботев Пловдив – БГ Футбол – efbet Лига

Сподели статията с твоите приятели:

Царско село и Ботев Пловдив играят при 0:0 в първи мач от 6-ия кръг на efbet Лига. При успех днес гостите ще оглавят класирането в шампионата, изпреварвайки Черно море.

“Царете” от своя страна са осми и могат да се придвижат само с една позиция нагоре, ако грабнат трите точки.

ЖИВО Царско село 00 Ботев Пловдив БГ Футбол efbet Лига - НА ЖИВО: Царско село 0:0 Ботев Пловдив - БГ Футбол - efbet Лига

Антон Узунов

В третата минута Нганиони отправи първия удар в двубоя, но той бе слаб и Аргилашки улови. Две минути по-късно Васил Шопов бе изведен на доста удобна позиция в наказателното поле, потърси близкия ъгъл, но кълбото излетя високо над очертанията. В 9-ата минута Васил Шопов отново застраши вратата на Аргилашки, ала шутът му по земя премина встрани от дясната греда след рикошет в противников състезател. След изпълнението на корнера обаче не се стигна до нищо опасно.

Едва в 15-ата минута Неделев отговори с диагонален изстрел към левия ъгъл, но топката мина агонизиращо близо до гредата. Антоан Бароан пък засече с глава центриране от десния фланг в 29-ата минута, но неточно. В 38-ата минута Рабей получи топката от Янсон с пета и мигновено отправи силен удар, но над напречната греда. Две минути по-късно Дилан Мертенс пробва шут от над 25 метра, но Георгиев парира чудесно. В продължението на полувремето Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата, но право в стената.

Стартови състави:

Царско село (4-2-3-1): 1. Янко Георгиев – 6. Иван Бандаловски – 8. Ален Стеванович 10. Лъчезар Балтанов 20. Петър Атанасов 21. Венцислав Василев 22. Никола Колев 25. Александър Александров 29. Гаетан Коуку 77. Луи Нганиони 93. Васил Шопов

Старши треньор: Антони Здравков

Ботев Пд (4-2-3-1): 1. Георги Аргилашки – 3. Па Конате 4. Виктор Генев 6. Дилан Мартенс 8. Тодор Неделев – 10. Емануел Току 17. Николай Минков 18. Самюел Супрайен 20. Антоан Бароан 22. Реда Рабеѝ 24. Кевин Янсон

Старши треньор: Аздурин Валентич

Стадион: “Царско село”

Главен арбитър: Никола Попов

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg