НА ЖИВО: Сосиедад и Барса ще играят продължения – Футбол свят – Испания

Сподели статията с твоите приятели:

Реал Сосиедад и Барселона играят при резултат 1:1 в продълженията на полуфинала си от Суперкупата на Испания. Мачът се състои на стадиона в Кордоба, а победителят от сблъсъка ще очаква на финала победителя от другата двойка Реал Мадрид – Атлетик Билбао.

В Gong.bg ще проследим развитието на мача на живо.

Гостите от Барселона са без голямата си звезда Лионел Меси, който не успя  да се възстанови на време за срещата.

В 8-ата минута на срещата пред Барселона се разкри първата добра възможност за нещо интересно в наказателното поле на своя противник. Символичните гости стигнаха до свободен удар в близост до наказателното поле на Сосиедад. Зад топката застана Осман Дембеле, но след центрирането Брайтуайт извърши фал в нападение.

Отговорът на футболистите на Сосиедад дойде почти незабавно. Оярсабал премина с лекота покрай трима бранители на Барселона пред наказателното пое на каталунците и намери Порту в пеналта, който незабавно стреля по диагонала, но не уцели вратата на Тер Стеген.

Далеч повече усилия трябваше да полага германският страж на Барселона в 17-ата минута, когато Александър Исак излезе сам срещу него. Тер Стеген все пак запази самообладание и предотврати сигурен гол за тима от Сан Себастиан.

Барселона отговори чрез Клеман Лангле, който се нагърби с далечен изстрел, но не уцели рамката на вратата. Това все пак бе първият удар към противниковата врата. Той дойде едва в 23-ата минута.

Последваха силни минути за възпитаниците на Роналд Куман. На два пъти Мартин Брайтуайт имаше много добри възможности, но при първата, изстрелът му бе отразен от стража на символичните домакини, а при втория, който бе с глава, бе неточен.

ЖИВО Сосиедад и Барса ще играят продължения Футбол свят Испания - НА ЖИВО: Сосиедад и Барса ще играят продължения - Футбол свят - Испания

Gulliver/GettyImages

Барселона все пак показа класата си в 39-ата минута, когато успя да поведе в резултата. След отлична триходова акция отляво, Френки Де Йонг материализира усилията на своите съотборници, вкарвайки с глава за 1:0. Брайтуайт изведе Антоан Гризман в пеналта, който незабавно центрира към Де Йонг, а нидерландецът с глава от трудна позиция прати топката под гредата.

Веднага след това тимът на Реал Сосиедад имаше възможност да изравни, но Тер Стеген, макар и неубедително, отрази опасен изстрел на Исак.

Втората част започна  отлично за Реал Сосиедад. Още в 49-ата минута домакините стигнаха до дузпа, след като Френки де Йонг игра с ръка в наказателното си поле след центриране отляво. Футболистите на Барселона протестираха остро, претендирайки, че нарушението е извън пеналта, но след преглед на ситуацията с VAR, решението на главния рефер бе потвърдено.

Испанският национал Оярсабал не трепна от бялата точка, пращайки Тер Стеген в противоположния ъгъл за 1:1.

В следващата атака на свой ред играчите на Барселона поискаха дузпа за нарушение на Горосабел срещу Де Йонг, но телевизионните повторения показаха, че нарушението е в нападение и е в полза на тима от Сан Себастиан.

В минутите до края на редовното време Барселона бе по-активният тим, но редките шансове пред вратата на Реал Сосиедад не доведоха до желания резултат.

LIVE / РЕАЛ СОСИЕДАД – БАРСЕЛОНА 1:1

0:1 Де Йонг 39′

1:1 Оярсабал 50′

Стадион: “Ел Арканхел”, Кордоба

Рефер: Хосе Муниера

Реал Сосиедад: Ремиро, Горосабел, Субелдия, Льо Норман, Монреал, Гуриди, Гуевара, Мерино, Порту, Исак, Оярсабал

Треньор: Иманол Алгуачил

Барселона: Тер Стеген, Алба, Лангле, Араухо, Гарсия, Педри, Бускетс, Де Йонг, Гризман, Дембеле, Брайтуайт