НА ЖИВО: Евертън – Манчестър Юнайтед, “червените дяволи” с пълен обрат – Футбол свят – Англия

Сподели статията с твоите приятели:

Отборите на Евертън и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:2 в първия двубой от съботната програма на 8-ия кръг на английската Висша лига. Бернард откри резултата в 19-ата, а Бруно Фернандеш изравни в 25-ата минута. Отново той направи обрата пълен в 33-ата минута. Срещата можете да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA

ЖИВО Евертън Манчестър Юнайтед червените дяволи с пълен обрат Футбол свят Англия - НА ЖИВО: Евертън - Манчестър Юнайтед, "червените дяволи" с пълен обрат - Футбол свят - Англия

Gulliver/GettyImages

„Карамелите“ доскоро бяха лидери в класирането, но в последните си три мача тимът на Карло Анчелоти допусна равенство и две загуби, което ги запрати на четвъртото място с актив от 13 точки, но на само три от лидера и градски съперник Ливърпул.

Феновете на „червените дяволи“ пък не изживяват най-щастливите си мигове в последно време. Тимът върви 15-и в таблицата с едва 7 точки, а в последния кръг допусна домакинско поражение от Арсенал. През седмицата тимът пък се сгромоляса в Шампионската лига при гостуването си на Истанбул Башакшехир. Напрежението върху мениджъра Оле Гунар Солсякер също се увеличи, като вече започна да се спекулира за неговото уволнение. За неговия пост се смята за фаворит Маурисио Почетино.

В началните минути Манчестър Юнайтед владееше повече топката, но до удар към вратата на Джордан Пикфорд така и не се стигна.

Първата по-интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Бернард центрира отляво в наказателното поле, където Доминик Калвърт-Люин отклони, но над вратата на Давид Де Хеа.

Десет минути след това дойде и най-чистата ситуация за „червените дяволи“. След центриране от корнер топката бе изчистена от бранител на Евертън. Тя обаче попадна във Фред, който изведе Антони Марсиал сам срещу Пикфорд, но изстрелът на френския нападател премина покрай вратата.

В 19-ата минута обаче домакините излязоха напред в резултата. Вратарят Пикфорд изпрати едно дълго подаване в половината на Юнайтед, където Калвърт-Люин спечели първата топка и тя попадна в Бернард. Той успя да се справи с Аарън Уан-Бисака, намери пространство за стрелба и шутира между краката на бранителя и прати топката в близкия ъгъл на Де Хеа – 1:0.

Шест минути след това Манчестър Юнайтед изравни. Хуан Мата намери на лявото крило Люк Шоу, който центрира в наказателното поле, където Бруно Фернандеш успя да се вклини изненадващо между Майкъл Кийн и Мейсн Холгейт и с глава прати топката във вратата на Пикфорд – 1:1.   ​

В следващите минути “червените дяволи” се настаниха в половината на Евертън и опитаха натиск, който даде резултат в 33-ата минута. Тогава гостите организираха добра атака през центъра, като Фред комбинира с Маркъс Рашфрод, който пък намери наляво Фернандеш. Португалецът отправи центриране към далечната греда, където Рашфорд скочи и опита да играе с глава, но не успя. Все пак обаче топката се отби от левия страничен стълб и влезе във вратата на Евертън за втори път. Отново голмайстор бе Бруно Фернандеш.

ЕВЕРТЪН – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2

1:0 Бернард 19′

1:1 Бруно Фернандеш 25′

1:2 Бруно Фернандеш 33′

Стартови състави на двата отбора:

ЕВЕРТЪН (4-3-3): 1. Джордан Пикфорд – 23. Шеймъс Коулман (к), 4. Мейсън Холгейт, 5. Майкъл Кийн, 12. Люка Дин – 16. Абдулай Дукуре, 6. Алан, 10. Гилфи Сигурдсон – 19. Хамес Родригес, 9. Доминик Калвърт-Люин, 20. Бернард

Мениджър: Карло Анчелоти

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Давид Де Хеа – 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър (к), 2. Виктор Линдельоф, 29. Аарън Уан-Бисака – 17. Фред, 39. Скот МакТоминей – 10. Маркъс Рашфорд, 18. Бруно Фернандеш, 8. Хуан Мата – 9. Антони Марсиал

Мениджър: Оле Гунар Соклсяер