НА ЖИВО: Дерби! Ливърпул 0:1 Евертън – Футбол свят – Англия

Сподели статията с твоите приятели:

Дерби №236 – това предстои в съботната вечер, когато спор си дават градските съперници в Англия – шампионът Ливърпул срещу „съседите” от Евертън и играят при резултат 0:1. Ричарлисон откри резултата в третата минута.

ЖИВО Дерби Ливърпул 01 Евертън Футбол свят Англия - НА ЖИВО: Дерби! Ливърпул 0:1 Евертън - Футбол свят - Англия

Не са малко твърденията, че в първия дуел през сезона между двата отбора беляза крахът в резултатите на актуалния английски шампион, след като бранителят Върджил ван Дайк бе изваден за сезона след кошмарно влизане от Джордан Пикфорд. Иначе, тогава мачът на „Гуудисън Парк” завърши при резултат 2:2, като в самият край на срещата много спорно бе отменен гол на капитана на мърсисайдци Джордан Хендерсън за засада на Садио Мане.

В града край река Мърси пък има много сериозен вятър и ще видим доколко той ще повлияе на качеството на игра, представено от двата отбора. Срещата стартира шеметно за гостите, като Евертън откри резултата след само три минути игра. Тиаго Алкантара загуби топката, а Дукуре я свали за Хамес. Той изведе зад гърба на отбраната на “червените” Ричарлисон, който с диагоанален шут матира Алисон – 1:0 за Евертън.

Темпото в срещата стана много сериозно, но Пикфорд не му се налагаше да се намесва. Хамес Родригес обстрелва вратата на Ливърпул в 17-ата минута от свободен удар, но прекалено леко, за да затрудни Алисон Бекер. Майкъл Кийн се намеси блестящо с блокиране на удар в 19-ата минута на Роберто Фирмино и прати топката в корнер. Ако не беше намесата му, твърде вероятно бе домакините да изравнят резултата. В 20-ата минута Пикфорд направи страхотно спасяване след удар от въздуха без подготовка на капитана на Ливърпул Джордан Хендерсън.

Натискът на Ливърпул се засили, а в 22-ата минута Трент Александър-Арнолд шутира много мощно отдясно, но Пикфорд с една ръка прати топката в пореден корнер. Агонията с контузиите в Ливърпул не стихна и в този мач. В 25-ата минута капитанът на отбора Джордан Хендерсън получи разтежение и трябваше да бъде принудително заменен. Все пак капитанът на 19-кратните шампиони на Англия се завърна на терена и продължи игра. Това се случи за по-малко от 60 секунди и Натаниел Филипс влезе на негово място.

В 33-ата минута Алисон направи класно спасяване, след като удар на Шеймъс Колмън с глава бе отразен, след като Андрю Робъртсън изпусна ирландеца зад гърба си. След корнера Люка Дин нанесе удар отляво, но встрани от домакинската врата. Нат Филипс стреля с глава след центриране от фаул, но топката отиде встрани от вратата, бранена от анличанина Пикфорд.

LIVE / ЛИВЪРПУЛ 0:1 ЕВЕРТЪН |  ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА

0:1 Ричарлисон (3)

Рефер: Крис Кавана

Стартови състави:

Ливърпул: Алисон – Трент Александър-Арнолд, Озан Кабак, Джордан Хендерсън, Андрю Робъртсън – Джорджинио Вайналдум, Къртис Джоунс, Тиаго – Садио Мане, Мохамед Салах, Роберто Фирмино

Мениджър: Юрген Клоп

Евертън: Джордан Пикфорд –  Шеймъс Коулман, Бен Годфри, Мейсън Холгейт, Майкъл Кийн, Люка Дин – Абдулай Дукуре, Андре Гомеш, Том Дейвис – Хамес Родригес – Ричарлисон

Мениджър: Карло Анчелоти

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg