НА ЖИВО: Време е за дерби! Интер – Милан 0:0 – Футбол свят – Италия

Сподели статията с твоите приятели:

Интер и Милан играят при резултат 0:0 първото през сезона в Серия А Дерби дела Мадонина. Двубоят от четвъртия кръг на първенството противопоставя втория срещу петия.

“Нерадзурите” стартираха по-агресивно срещата и още във 2-ата минута Ашраф Хакими проби по десния фланг и премина с лекота през Тео Ернандес, след което центрира остро по тревата, но Джанлуиджи Донарума пресече подаването, а Симон Кяер изчисти топката далеч от наказателното поле на гостите.

„Нерадзурите“ стартираха сезона малко по-късно от останалите след финала, който играха в Лига Европа и след три кръга записаха две победи и едно равенство.

От своя страна „росонерите“ стартираха по отличен начин новата кампания и записаха три поредни победи без да допуснат попадение във вратата си.

Днес сблъсъкът ще се изиграе пред едва 1000 зрители на стадиона, но тифозите и на двата отбора ескортираха своите любимци преди началото на мача.

ИНТЕР – МИЛАН 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Данило Д’Амброзио, Стефан де Фрай, Александър Коларов, Ашраф Хакими, Марсело Брозович, Артуро Видал, Иван Перишич, Николо Барела, Ромелу Лукаку, Лаутаро Мартинес

Тр. Антонио Конте

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Симон Кяер Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Франк Кесие, Алексис Салемакерс, Хакан Чалханоглу, Рафаел Леао, Златан Ибрахимович