НА ЖИВО: България 0:0 Литва, пропуск на Десподов – БГ Футбол – Национален тим

Сподели статията с твоите приятели:

България и Литва играят при 0:0 в мач от световните квалификации за Мондиал 2022.

Сблъсъкът е с начален час 19:00, а в Gong.bg следим развитието му на живо.

Активното начало на “лъвовете” доведе до хубав пробив отляво на Десподов още във 2-ата минута, но центирането му прехвърли всички играчи в наказателното поле на гостите и до завършващ удар не се стигна. Отново футболистът на Лудогорец се вклини в литовската защита две минути по-късно, но бе спрян с нарушение от Ласицкас.

В 16-ата минута Тодор Неделев задържа умело топката пред наказателното поле, но бе затворен и върна с пета топката към Кристиян Малинов. Той не се посолеба да шутира, но топката мина над вратата на Литва. Три минути след това Новиковас центрира от фаул, българската защита не се ориентира добре и Баравикас можеше да засече топката, но не успя да я достигне. Отлично слизане на Георги Йомов в 21-ата минута по десния фланг не намери добро продължение и вратарят Шеткус улови топката. Пак той тръгна на индивидуален рейд, 120 секунди по-късно, този път през центъра, но с общи усилия литовската защита се справи.

В 28-ата минута Атанас Илиев получи отлично подаване в наказателното поле, но нападателят бе в положение на засада. Минута след това Костадинов изведе Йомов на десния фланг и той центрира без забавяне. Ударът на Десподов от въздуха обаче бе много неточен.

Най-добрата възможност до момента пред българския тим се откри в 31-ата минута. Атанас Илиев изведе Десподов в наказателното поле, но ударът му бе спасен с великолепен рефлекс от ветерана Шеткус. Кристиян Малинов се размина с много красиво попадение в 39-ата минута, след като атрактивното му отиграване с пета мина покрай вратата.

БЪЛГАРИЯ – ЛИТВА 0:0

БЪЛГАРИЯ: 23 Георги Георгиев, 2 Иван Турицов, 5 Петко Христов, 4 Валентин Антов, 14 Антон Недялков, 7 Георги Костадинов-капитан, 16 Кристиян Малинов, 8 Тодор Неделев, 17 Георги Йомов, 11 Кирил Десподов, 19 Атанас Илиев

Селекционер Ясен Петров

ЛИТВА: 16 Ернестас Шеткус-капитан, 23 Роландас Баравикас, 8 Едгарас Уткус, 6 Бенас Шаткус, 17 Юстас Ласицкас, 14 Викинтас Сливка, 19 Линас Мегелаитис, 9 Донатас Казлаускас, 11 Арвидас Новиковас, 22 Фьодор Черних, 10 Едгарас Дубикас