НА ЖИВО: България – Франция 0:1, “петлите” измъкнаха първия гейм в края – Волейбол – БГ Волейбол

Сподели статията с твоите приятели:

Националните отбори на България и Франция по волейбол играят при резултат 0:1 гейма в първия официален мач на мъжкия турнир от Лигата на нациите през 2021 година в Римини, Италия.

ПЪРВИ ГЕЙМ (25:27):

Първият гейм започна много силно за България, след като бързо резултатът стана 3:0 за родните волейболисти. Последваха нови силни минути за нашите. Хубава комбинация между Георги Сеганов и Николай Къртев и 4:1. Блок на капитана Цветан Соколов за 5:1. Георги Петров пусна технично покрай двойната блокада – 6:2. Мощна атака на Алекс Грозданов донесе преднина от 8:5 за България на първата почивка.

Французите опитаха да намалят пасива си, но единична блокада на Цветан Соколов доведе резултата до 11:9. Последваха два поредни аса на Мартин Атанасов за 13:9. Аут след атака на французите и четири точки аванс за България при второто техническо прекъсване – 16:12.

Французите успяха да се доближат максимално в резултата до нашите момчета в минутите след това. Кевин Тили намали до 14:16, а троен блок спря атака на Цветан Соколов от зона 2 за 16:17. Жан Патри игра по българската блокада за болк-аут и 19:20. Отлична атака на Цветан Соколов от зона 2 за 22:20. Последва ас на Цветан Соколов, който уцели с начален удар Кевин Тили и 23:20, след което Лоран Тили взе прекъсване за Франция. Прекрасна защитата от страна на либерото Владислав Иванов изведе България до геймбол след чудесна атака на Соколов за 24:21. Французите обаче успяха да спасят два геймбола, а след това Силвано Пранди взе прекъсване. Никола Льо Гоф блокира Мартин Атанасов и израни за 24:24. Последваха две грешни отигравания на нашите, като Цветан Соколов атакува в аут и Франция съумя да отмъкне първия гейм след 27:25.

ВТОРИ ГЕЙМ:

Вторият гейм тръгна равностойно, като се играеше точка за точка. България взе аванс от 4:3, но след това блок на французите спря така на Георги Петров за 4:4. Последва нова размяна на точки, а с мощна атака по диагонала Цветан Соколов даде аванс от една точка при първата техническа пауза – 8:7.

Последва обаче доста тежка серия за нашите, които изоставаха с 8:13 след шест поредни точки на „петлите“. Жан Патри направи10:8, а след това Николай Къртев даде една неудобна топка, която Цветан Соколов заби в мрежата – 8:11. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Серията на Франция обаче продължи, след като Кевин Тили заби ас за своите и 13:8. Тогава Денис Карягин замени Георги Петров, а именно той завърши успешно още първата си атака от зона 4 за 10:13. Последваха нови две нови успешни атаки на Карягин за 13:15. Франция обаче се оттегли с аванс от 16:13 при втората пауза.

LIVE | БЪЛГАРИЯ – ФРАНЦИЯ 0:1 (25:27)

Стартови състави на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: 9. Георги Сеганов, 19. Цветан Солоков (к), 11. Алекс Грозданов, 22. Николй Къртев, 4. Мартин Атанасов, 12. Георги Петров – 16. Владислав Иванов (либеро)

Селекционер: Силвано Пранди

ФРАНЦИЯ: 11. Антоан Бризар, 4. Жан Патри, 19. Ясин Луати, 7. Кевин Тили, 1. Бартелеми Шинениези, 14. Никола Льо Гоф – 20. Бенжамен Диос (либеро)

Селекционер: Лоран Тили

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg