НА ЖИВО: Брюж 1:1 ПСЖ, Меси нацели гредата – Футбол свят – Шампионска лига

Сподели статията с твоите приятели:

Отборите на Брюж и ПСЖ играят при резултат 1:1 в първи мач от Група А на Шампионската лига. Гостите поведоха в 15-ата минута с гол на Андер Ерера, но още преди да е минал и половин час игра Ванс Ханакен върна Брюж в играта.
ЖИВО Брюж 11 ПСЖ Меси нацели гредата Футбол свят Шампионска лига - НА ЖИВО: Брюж 1:1 ПСЖ, Меси нацели гредата - Футбол свят - Шампионска лига

БГНЕС

Звездното трио – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар, стартираха от първата минута, но противно на очакванията, мачът започна с домакински натиск.

Въпреки това, на парижани им бяха необходими едва 15 минути да открият резултата. Килиан Мбапе пусна топката към Ерера, който пое подаването и моментално прати кълбото в долния ляв ъгъл на Миньоле.

Секунди по-рано белгийците имаха претенции за дузпа, след като един от футболистите на ПСЖ игра с ръка в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Последва страхотна комбинация между Меси и Мбапе, но ударът на младата звезда бе спасен от стража на домакините.

В 27-ата минута обаче Ханс Ванакен пое прецизен пас от Едуард Собол и с изящен удар върна равенството на “Ян Брейдел”. Само две минути по-късно Меси можеше да върне аванса на парижани, но нацели напречната греда.

Брюж обаче продължи с доброто представяне и се зае да обръща резултата. След изпълнение на пряк свободен удар от Ванакен, Навас бе принуден да плонжира, за да опази мрежата си от нов гол. Пет минути преди края на първата част Шарл де Кетеларе си освободи пространство в наказателното поле и стреля към вратата на Навас, който внимаваше и отново отрази.

В 45-ата минута Де Кетеларе отправи нов изстрел, който бе блокиран от защитник.

Брюж – ПСЖ   1:1
0:1 Андер Ерера 15′
1:1 Ханс Ванакен 27′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Брюж: 22. Миньоле, 77. Мата, 5. Хендри, 4. Нсоки, 19. Сова, 26. Ритс, 20. Ванакен, 3. Баланта, 2. Собол, 90. Де Кетеларе, 10. Ланг

Треньор: Филип Клемон

ПСЖ: 1. Навас, 2. Хакими, 5. Маркиньос, 3. Кимпембе, 22. Диало, 18. Вайналдум, 8. Паредес, 21. Ерера, 30. Меси, 7. Мбапе, 10. Неймар

Треньор: Маурисио Почетино

Съдия: Сандро Шерер, Швейцария