НА ЖИВО: Битка за финал – Лудогорец 0:1 ЦСКА, Кахлина с уникална намеса – БГ Футбол – Купа на България

Сподели статията с твоите приятели:

Отборите на Лудогорец и ЦСКА играят при резултат 0:1 в мач-реванш от 1/2-финалите в турнира за Купата на България. Енрике Рафаел откри резултата още в третата минута. Победителят от изключително важния и за двата тима двубой ще определи другия финалист, който ще срещне Арда в спора за трофея. Мачът можете да го проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

ЖИВО Битка за финал Лудогорец 01 ЦСКА Кахлина с уникална намеса БГ Футбол Купа на България - НА ЖИВО: Битка за финал - Лудогорец 0:1 ЦСКА, Кахлина с уникална намеса - БГ Футбол - Купа на България

Антон Узунов

Двата състава завършиха 1:1 преди седмица на „Българска армия“ и оставиха всичко да се реши сега в Разград.

„Орлите“ са лидер в шампионата, на 9 точки пред втория Локомотив Пловдив. За гостите Купата на България е единствената възможност този сезон да бъде увенчан с успех. „Червените“ обаче пристигат в Разград с голяма увереност, тъй като те винаги отстраняват Лудогорец за Купата. За последно това стана през 2019 година след 1:0 на 1/4-финалите.

Срещата стартира с опит за преса от страна на Лудогорец в първите около две минути, но без опасности за Густаво Бусато.

Още с първата си атака обаче ЦСКА успя да открие резултата. В третата минута Амос Юга получи топката отляво и пусна чудесен извеждащ пас за Жорди Кайседо. Нападателят напредна, влезе в наказателното поле и опита да намери свой съотборник, но бе блокиран от Оливие Вердон. Топката обаче попадна на пътя на Енрике Рафаел, който не сбърка от близка дистанция, след като копна топката над вратаря Кристиан Кахлина – 0:1.

„Червените“ имаха още един шанс в 7-ата минута, когато Мено Кох засече с глава центриране от ъглов удар, но неточно над напречната греда.

Четири минути по-късно Лудогорец стигна до първата си опасност пред вратата на Бусато. Кирил Десподов центрира от свободен удар в наказателното поле, където Клаудиу Кешер, засече с глава, но покрай дясната греда на бразилския страж на гостите.

Малко след това самият Десподов опита да изненада Бусато, след  като стреля директно от нов свободен удар, този път отляво, но вратарят на „червените“ изби в корнер.

В 22-ата минута Кахлина спаси вратата си от сигурен втори гол след уникална намеса. Топката бе центрирана в наказателното поле след атака на ЦСКА отдясно, където Тиаго Родригес стреля с глава и я насочи към левия горен ъгъл на Кахлина, но хърватският страж се хвърли и спаси по невероятен начин в корнер.

LIVE | ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 0:1

0:1 Рафаел Енрике 3′

Жълти картони: Тиаго Родригес (ЦСКА) 23′; Оливие Вердон (Лудогорец) 23′

1/2 финал за Купа на България, мач-реванш (1:1 в първия мач)

Стартови състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 1. Кристиан Кахлина – 22. Джордан Икоко, 21. Драгош Григоре, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков – 12. Анисе Абел, 7. Алекс Сантана – 11. Кирил Десподов, 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру (к)

Резерви: 23. Пламен Илиев (в), 4. Сисиньо, 5.Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 25. Стефан Баджи, 32. Жосуе Са, 64. Донимик Янков

Старши треньор: Валдас Дамбраускас

ЦСКА (4-2-3-1): 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику – 3. Жеферсон, 21. Амос Юга – 10. Георги Йомов, 20. Тиаго Родригес (к), 7. Рафаел Енрике – 30. Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 5. Федерико Варела, 6. Мико Митков, 8. Греъм Кери, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов​