НА ЖИВО: Аталанта – Ливърпул 0:4 – Футбол свят – Шампионска лига

Сподели статията с твоите приятели:

Аталанта и Ливърпул се оттеглиха на почивката при резултат 0:4 в мач от Група D на Шампионската лига. Диого Жота даде аванс на гостите, а минути по-късно португалецът удвои преднината на “мърсисайдци”. Двубоят ще стартира в 22:00 часа и Gong.bg ще проследи всичко най-интересно от срещата.

Гостите имаха възможност да открият резултата още във втората минута. Диого Жота преодоля технично Ханс Хатебур и стреля по земя, но излезлият да го пресече Марко Спортиело се намеси решително и спаси.

В 6-ата минута Мохамед Салах бе изведе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Рафаел Толой, но главният съдия Овидиу Хацеган посочи ъгловото флагче и Ливърпул трябваше да изпълнява корнер.

Гостите бяха тимът, който владееше контрола на топката в първите минути, докато домакините предпочитаха да стоят прибрани и да разичтата на организирането на опасни контраатаки.

В 14-ата минута Садио Мане се освободи от съперник на границата на наказателното поле и стреля, но Марко Спортиело решително изби в ъглов удар.

Последва добра възможност пред вратата на Ливърпул, но Луис Муриел стреля слабо и Алисон улови.

В 16- ата минута “мърсисайдци” откриха резултата. Диого Жота получи в наказателното поле, след което хладнокръвно и технично реализира в долния ляв ъгъл. Португалецът се превръща в първият играч на Ливърпул, който се разписва в четири поредни мача. Последният бе Садио Мане, който го направи през февруари 2019 година.

Аталанта се опита да отговори мигновено. Берат Джимсити получи в наказателното поле и стреля, но Алисон улови. Постепенно бергамаските пренесоха играта в по-предни позиции. Дуван Сапата получи зад гърба на защитата. Нападателят напредна в наказателното поле и стреля, топката се отклони от крака на Трент Александър-Арнолд, след което се отклони от напречната греда. Но Сапата бе в положение на засада и домакините не получиха правото да изпълнят ъглов удар.

В 33-ата минута Диого Жота удвои преднината на Ливърпул. Джо Гомес отправи прецизен пас към наказателното поле, където португалецът овладя, залъга Ханс Хатебур и стреля точно в долния десен ъгъл.

До края на първото полувреме гостите показаха солидна игра в защита, а в същото време Садио Мане и Мохамед Салах продължиха да притесняват защитата на домакините.

Ливърпул стартира по отличен начин второто полувреме. Мохамед Салах напредна в половината на Аталанта. Египтянинът навлезе в наказателното поле, финтира противник и хладнокръвно реализира трети гол във вратата на Марко Спортиело.

Веднага след попадението, “мърсисайдци” нанесоха и четвърти удар. Мохамед Салах изведе по отличен начин Садио Мане в наказателното поле. Сенегалецът овладя и хладнокръвно копна топката над вратаря на бергамаските.

АТАЛАНТА – ЛИВЪРПУЛ 0:4

0:1 Д. Жота 16′

0:2 Д. Жота 33′

0:3 М. Салах 48′

0:4 С. Мане 49′

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АТАЛАНТА: Марко Спортиело, Рафаел Толой, Берат Джимсити, Хосе Паломино, Марио Пашалич, Ремо Фрелер, Ханс Хатебур, Йоан Мухика, Алехандро Гомес, Луис Муриел, Дуван Сапата

Треньор: Джан Пиеро Гасперини

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Джо Гомес, Рийс Уилямс, Анди Робъртсън, Жоржиньо Вайналдум, Джордан Хендерсън, Къртис Джоунс, Мохамед Салах, Садио Мане, Диого Жота