Лил отново си върна първото място във Франция – Футбол свят – Франция

Сподели статията с твоите приятели:

Отборът на Лил не допусна изненада и спечели домакинството си на Ница в петък вечер.

„Песовете” се наложиха с 2:0 и така отново се завърнаха на първото място в класирането. Там за няколко часа се намираше тимът на Пари Сен Жермен, който по-рано бе победил Ланс с 2:1. Разликата между двата тима на върха е само една точка.

Бурак Йълмъз откри за домакините още в 13-ата минута, а вторият гол бе дело на Мехмет Челик в 55-ата минута. Почти цяло второ полувреме гостите играха с човек по-малко на терена, след като Джордан Лотомба получи втори жълт картон.

След поражението за Ница, тимът заема деветото място във временното подреждане преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg