Десетима от Милан демонстрираха шампионски характер и си върнаха върха – Футбол свят – Италия

Сподели статията с твоите приятели:

Милан си върна първото място в Серия А, побеждавайки Беневенто с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Калчото. Въпреки че играха от 33-ата минута с човек по-малко, възпитаниците на Стефано Пиоли показаха достатъчно грамотна тактическа игра, за да измъкнат трите точки. Попаденията за „росонерите“ бяха дело на Франк Кесие и Рафаел Леао. Момчетата на Филипо Индзаги имат много за какво да съжаляват, защото след час игра пропуснаха и дузпа.

Полузащитникът на седемкратния европейски клубен шампион Хакан Чалханоглу пък записа двубой №150 с екипа на „дявола“. Той се отчете с греда и жълт картон в срещата с „вещиците“.

С този успех водачът в Италия събра 37 пункта, на един пред втория Интер. Беневенто от своя страна е десети с 18 точки.

от Милан демонстрираха шампионски характер и си върнаха върха Футбол свят Италия - Десетима от Милан демонстрираха шампионски характер и си върнаха върха - Футбол свят - Италия

Getty Images/Gulliver

В 13-ата минута Туя не успя да овладее добре една върната топка и влезе в краката на Анте Ребич, а реферът посочи бялата точка. Франк Кесие се нагърби с отговорността и не сгреши – 0:1 след високо изпълнение в десния ъгъл на врататa.

В 20-ата минута Роберто Инсиние пое пред наказателното поле и стреля с левия крак, но удари лявата греда.

13 минути след това Тонали бе изгонен, след като вдигна високо крака си срещу Йонита.

В началото на втората част Милан организира чудесна контраатака, при която Рафаел Леао изпревари излезлия встрани вратар на домакините, който се опита да пресече паса към на Ребич към португалеца, но закъсня и нападателят прехвърли стража по ювелирен начин, покачвайки резултата на 0:2.

В 60-ата минута „вещиците“ получиха наказателен удар. Крунич фаулира Капрари в гръб и реферът посочи 11-те метра. Потърпевшият играч се засили, но не намери целта, пращайки топката встрани от дясната греда.

8 минути по-късно Федерико Барба засече центриране от десния фланг с гръб към вратата, но изпълнението му бе неточно.

В 72-ата минута далечен изстрел на Чалханоглу срещна дясната греда.

В 84-ата минута Леао пусна прекрасен пас към Кесие от дясното крило към центъра на пеналтерията, но шутът на втория срещна десния страничен стълб.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg