ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: UEFA EURO 2020! Турция – Италия 0:0 – Футбол свят – Евро 2020

Сподели статията с твоите приятели:

Селекциите на Турция и Италия официално откриха UEFA EURO 2020 в мач помежду си от група “А” и играят при резултат 0:0.

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО ТУК

Донякъде логично, първият шанс на “Олимпико” бе за “скуадра адзура”. Доменико Берарди бе изведен вдясно в третата минута и той центрира от аутлинията за Чиро Имобиле, ала ударът на нападателя на Лацио не намери очертанията на вратата, пазена от Чакър – аут. Италианицте установи по-трайният контрол върху топката в хода на първия четвърт час, но опасности пред турската врата нямаше. Първата опасност за Италия дойде в 18-ата минута. Чиро Имобиле комбинира с Лоренцо Инсинье с двойно, а играчът на Наполи шутира, но опитът му отиде встрани.

В 22-ата минута Италия отново можеше да стигне до гол в тази среща. Джорджио Киелини получи центриране от корнер, изпълнен от Инсиние. Опитният бранител на Ювентус бе оставен абсолютно непокрит и стреля с глава, но с върха на пръстите си вратарят Чакър изби в ъглов удар.

НА ЖИВО UEFA EURO 2020 Турция – Италия 00 Футбол свят Евро 2020 - ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: UEFA EURO 2020! Турция – Италия 0:0 - Футбол свят - Евро 2020

Gulliver/GettyImages

След 33 минути игра италианците разиграха добре по земя със смяна на позициите на своите футболисти. Доменико Берарди изведе зад защитата на Турция вляво Доменико Берарди. Той достави топката с елегантно центриране към Имобиле, чийто удар обаче бе неточен – аут. В самия край на първата част пък Доменико Берарди влезе в наказателното поле на турците и центрира, ала топката срещна дясната ръка на Зеки Челик. Реферът Дани Макели бе посъветван от VAR, но в крайна сметка играта продължи без дузпа за “скуадра”.

LIVE / НА ЖИВО UEFA EURO 2020 Турция – Италия 00 Футбол свят Евро 2020 - ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: UEFA EURO 2020! Турция – Италия 0:0 - Футбол свят - Евро 2020 ТУРЦИЯ 0:0 ИТАЛИЯ 1623441610 641 ГЛЕДАЙ НА ЖИВО UEFA EURO 2020 Турция – Италия 00 Футбол свят Евро 2020 - ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: UEFA EURO 2020! Турция – Италия 0:0 - Футбол свят - Евро 2020 ► КЛАСИРАНЕ НА UEFA EURO 2020

Рефер: Дани Макели /Нидерландия/

Стадион: „Олимпико” /Рим, Италия/

Стартови състави:

Турция: Угурджан Чакър – Зеки Джелик – Мерих Демирал, Чаалар Союнджу, Окай Йокушлу, Озан Туфан, Кенан Караман, Хакан Чаалханоглу, Юсуф Йазъджъ, Умут Мераш, Бурка Йълмаз /к/

Селекционер: Шенол Гюнеш

Италия: Дж. Донарума – Джорджио Киелини, Мануел Локатели, Жоржиньо, Леонардо Спинацола, Лоренцо Инсинье, Доменико Берарди, Чиро Имобиле, Николо Барела, Леонардо Бонучи, Алесандро Флоренци

Селекционер: Роберто Манчини

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Източник: gong.bg