Бетис се наложи трудно над гостуващия Кадис в мач от 15-ия кръг на Ла Лига.
Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но в 20-ата минута гостите имаха отлична възможност да открият резултата. Салвадор Санчес Понсе се оказа на отлична позиция, но прати топката в напречната греда.
Постепенно Бетис пое инициативата, но домакините стигнаха до попадението чак в 71-ата минута, когато Гуидо Родригес получи в наказателното поел, след което с изстрел в левия ъгъл реализира.
До края на двубоя Кадис бе по-активният отбор, но не успя да достигне до равенството. С постигнатия успех Бетис се изкачи на деветата позиция в Ла Лига с актив от 19 точки, докато Кадис е 11-и с 18.
В друг двубой от испанския шампионат Алавес се наложи над Ейбар с 2:1.
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.
Източник: gong.bg